ŠKOLNÍ AKCE

Ve dnech 26.4 - 28.4. 2007 proběho soustředění s výukou novořeckého jazyka na Zámku Poruba v Ostravě. Děti a paní učitelka ze šumperské řecké školy měli sraz o čtvrt na tři na autobusouvém nádraží. Přes drobné zádrhelky se nám podařilo vyjet ze Šumperka směr Ostrava Svinov, kde jsme měli sraz. Bylo nádherné počasí, takže o teplo jsme neměli nouzi. Po třech hodinách jízdy jsme se dostali na Zámek Poruba, kde už většina dětí a učitelů byla. Protože jsme byli po cestě unavení, zařídili jsme technické podrobnosti a šli jsme na večeři. Potom už jsme odpočívali, některé děti tancovali. Druhýden - v sobotu, už jsme v plné polní nastoupili do výuky. Celý den jsme pracovali podstivě na novořečtině, naučili jsme se i dvě nové písničky. Třetí den jsme výuku uskutečnili v ostravské zologické zahradě, kde jsme zaznamenávali, kdo zná a pamatuje si nejvíce zvířat v řečtině. Na závěr byli tito znalci ohodnoceni. Po návštěvě zoo jsme poobědvali v řecké restauraci, kde jsme si my šumperáci bohužel ani nevychutnali skvěle jídlo, protože jsme nestíhali jediný autobus, který v sobotu odjížděl do Šumperka. Paní učitelka zavelela a hnali jsme se všichni na nádraží. Autobus jsme k nelibosti některých dětí stihli ( už měli domluvené ubytování s ostravskými dětmi v případě, že autobus nestihneme) a vyčerpáni opět tříhodinovou jízdou jsme se dostali v pořádku do Šumperka. Dětem se soustředění velmi líbilo a bylo velmi těžké jim vysvětlit, proč se nekoná častěji, než  dvakrát za rok. Podívejte se ještě na tento odkaz + fotografie z víkendového soustředění v Ostravě.

Tak se všichni těšíme, už na podzim 2007 ve Vernířovicích u Šumperka bude další "víkenďák"! 

Zde jsou fotografie ze školní oslavy státního svátku Řecka - 25 Μάρτης

Součástí školní oslavy byla i návštěva besedy s A. a L. Chalupovými, kteří prezentovali své básně, vztahující se k Řecku. Na zahájení této besedy zatančil soubor Kalliópi

Vážení rodiče, příbuzní a přátelé dětí navštěvujících řeckou školu v Šumperku

Zveme Vás na školní oslavu státního svátku Řecka 25 Μάρτη (1821) - osvobození Řecka od turecké nadvlády, která se bude konat 
28. března v 16:00 hod v "Domečku" Gymnázia Šumperk. Vzhledem k tomu, že byla neočekávaně zrušena zábava, která se měla konat 24. března, na které měly děti vystoupit s krátkým programem, rozhodli jsme se, že uskutečníme malou oslavu v naší řecké škole. Děti vystoupí s básničkami a písničkami a řekneme si něco málo o tomto státním svátku. Bude připraveno i malé pohoštění a pokud budete mít chuť na něco speciálního, klidně si to přineste s sebou.Součástí této oslavy bude i návštěva besedy s Aloisem a Ladou Chalupovými, která se uskuteční v H-clubu v Šumperku od 17.00 hodin. Přijďte, těšíme se na Vás!

Vážení rodiče, 

Dne 26.4. až 28.4.2007 pořádá Řecká obec Ostrava soustředění výuky řeckého jazyka. Na programu je opět výuka řeckého jazyka pod vedením vyučujících z několika řeckých obcí, ale také výuka řeckých tanců a písní, pod vedením řeckých hudebníků.

Ubytování je zajištěno v hotelu Sareza v Ostravě-Porubě, stravování a výuka na Zámku v Ostravě-Porubě. Soustředění zahajujeme setkáním všech účastníků ve čtvrtek 26.4. večer a ukončujeme po sobotní výuce v prostorech ostravské ZOO a obědu v hotelu Nikolas v sobotu odpoledne.

Účastník se podílí na ubytování a stravě částkou 250,-Kč. Tato částka je na celé soustředění, zbylá část je dotována AŘO v ČR. Vyplněné přihlášky a částku 250,-Kč odevzdají účastníci svému učiteli řeckého jazyka a ten je předá organizátorům – Řecké obci Ostrava v den příjezdu.

Přihláška na soustředění výuky řeckého jazyka v Ostravě ve dnech 26.4.-28.4.2007

Jméno a příjmení dítěte

 

 
Adresa

 

 
Datum narození

 

 
Telefon na rodiče

 

 
Podpis rodičů