Titul, autor, vydavatel
Τίτλος, συγγραφέας, εκδότης
Info, recenze
πληροφορίες, κριτικές

Novořecko-český slovník
Teodor Nedělka
Asociace řeckých obcí v ČR, 2002

 

Přepracované vydání přihlíží ke všem změnám, které souvisejí s technickým a společenským rozvojem posledních dvou desetiletí

objednávky: mzervas@iol.cz

 

Novořecko-český a česko-novořecký praktický slovník
L. Papadopulos, L. Kopecká, G. Zerva
Leda, Praha 2006, 1. vydání

 

Upravené a doplněné vydání praktického slovníku přináší v novořecko-české části asi 8 000 hesel, v česko-novořecké části více než 10 000 hesel. Tato část je poněkud obsažnější vzhledem k tomu, že podobný slovník na českém trhu stále chybí. Slovník byl doplněn o nejpoužívanější výrazy současné mluvené řečtiny a o zkratky institucí obou zemí. Na základě poslední řecké jazykové reformy byl modernizován pravopis a oboustranně doplněn stručný přehled mluvnice včetně fonetické části. Slovník uvítají nejen filologové a studenti tohoto jazyka, ale nepochybně i velká část naší veřejnosti a turisté, kterým bude užitečným pomocníkem při jejich cestách do Řecka – kolébky evropské civilizace. 
Vydání:
1. Rok vydání: 2006 Formát: A6 Vazba: vázaná Stran: 476
ISBN: 80-7335-065-3 EAN: 9788073350659
Doporučená cena: 290 Kč

objednávky:http://www.leda.cz 

 

 

Nebojte se řečtiny...

Georgia Zerva
Athis Imaging, a.s., Praha 1999, 1. vyd., 
108 stran
ISBN: 80-238-3614-5

Učebnice „Nebojte se řečtiny...“ podává v českém jazyce ucelený přehled normativní mluvnice novořeckého jazyka.
Autorka se ve svém výkladu opírá především o Malou novořeckou mluvnici Manolise Triantafyllidise, zakladatele novořecké mluvnice, a využívá při tom svých dlouholetých zkušeností s výukou novořeckého jazyka na Státní jazykové škole v Praze.
Příručka navíc obsahuje 22 krátkých textů, které vhodně doplňují probíranou látku a demonstrují právě probírané gramatické jevy.

objednávky:georgia.zerva@seznam.cz